Bmw 530E Teszt

németh-ágnes-horoszkóp

Mozdulatvezérlést is alkalmazhatunk (hangerőt tudjuk növelni, csökkenteni, illetve tudunk zeneszámot váltani és a 360 fokos kameranézetet mozgatni). A kocsikulcsot indukciós töltéssel tudjuk tölteni, ha erre alkalmas a telefonunk, akkor azt is. A LED-technológiás első fényszórókat szériában kapjuk, tesztautónkban extraként akár 500 méteres fényszóró-tartományt kínáló, adaptív kanyarfénnyel és elvakítás-mentes távolságifényszóró-asszisztenssel kiegészített adaptív LED fényerő-elosztással csomagolták. Alapból sztereó kamerával szerelték fel, amelyek az opcionálisan elérhető radar- és ultrahang-szenzorokkal együttműködve teljes mértékben képesek feltérképezni az autó 360 fokos környezetét. Kocsinkban volt kikerülési asszisztens, keresztirányú forgalomra figyelmeztető rendszer, sávváltást segítő egység, valamint az aktív oldalirányú ütközést megelőző rendszerrel együttműködő sávtartó asszisztens is. Ez utóbbi utazás közben folyamatosan figyeli az útburkolat sáv-felfestéseit és az autó körüli aktuális forgalmat, egy esetleges ütközés kockázatát érzékelve pedig korrigáló kormánymozdulatokkal segít a vezetőnek elkerülni a balesetet.

BMW 530e xDrive teszt: jobb a dízelnél? | Autoszektor

Összteljesítménye 252 lóerő és 420 Nm. Álló helyzetből 100 kilométer/órás sebességre 6, 2 másodperc alatt ugrik a közel 1, 8 tonnás limuzin. Végsebessége 235 kilométer/óra. Különböző üzemmódok közül választhatunk, ha 35 kilométer alatti az úticél, vígan odaérünk villannyal (legfeljebb 140 kilométer/órás sebességgel), ha hosszabb útra megyünk az automata módot (auto edrive) érdemes kapcsolni, nagyon okosan működik. Hagyományos háztartási konnektorból az akkumulátor öt óra alatt tölthető fel, az opcionális 3, 7 kW teljesítményű, 16 amperes falitöltő használatával három óra a töltés. Szubjektív Sokkal szelídebb az autó, mint ahogy azt elsőre, vagy a külalakja alapján várnánk. Míg a hármas hibrid izgága csikó, addig az ötös hibrid megfontolt üzletember benyomását kelti. Tud vadulni is, de alapvetően nyugodt apafigura. Kényelmes luxuslimuzin. Zöld rendszáma sokakat idegesíthet, de az ingyen parkolás nekem bejött. Hátsókerék-meghajtása ellenére nehezen lehet kihozni a sodrából, végletekig kiegyensúlyozott.

Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe! Megnövelt tisztán elektromos hatótávolságot és a népszerű xDrive összkerékhajtás opcióját kapta a BMW 530e konnektoros hibrid limuzin. Hat óra a teljes töltés, fali töltőről 3 óra 35 perc Konnektoros hibridként az 5-ös BMW az elsők között érkezett a márka palettájára, de a hajtás idő közben korszerűbb lett, megérte egy időszakos frissítésre beutalni. Külsőre nem, belsőre, legalábbis a technika értelmében alaposan megváltozott. Az 530e plug-in hibrid rendszerteljesítménye továbbra is 252 lóerő, amit egy 184 lóerős kétliteres négyhengeres benzinmotorból és egy 113 lóerős villanymotorból rak össze. Az akkumulátorát viszont teljesen kicserélték, méretei maradtak, a korábbi 9, 0 kWh helyett viszont már 12 kWh kapacitású. Tisztán elektromos hatótávolsága ezzel és az új szoftverekkel növekedni tudott, WLTP szerint 59-66 kilométer a friss modell hatótávolsága. Hibrid üzemmódban 110, elektromos üzemmódban 140 km/h-ra emelkedett a maximális elektromos sebesség, kombinált benzin fogyasztása pedig 1, 6-1, 8 liter 100 kilométerenként.

A két motor teljesen észrevétlenül adja át a stafétát, de a benzinmotor lendülete érezhetően fickósabb. Fogyasztása leginkább attól függ, mennyit tudjuk áramról tankolni. Aki naponta 60 kilométer alatt közlekedik és tud otthonában és a munkahelyén is áramot vételezni, az nagyjából 2-3 liter/100 kilométer benzinnek megfelelő pénzből autózgat, akit nem érdekel a pénz és a környezetre is magasról tesz, az 8-10 liter/100 kilométeres átlagfogyasztásra számíthat, aki mindkét energiaforrást használja, az 6-8 literrel eljár. Több mint 500 kilométeren át hajtottam a leginnovatívabb ötöst, amikor tudtam, mindig töltöttem az akkumulátort. Így 3, 6 literes benzinfogyasztással és 20, 5 kWh/100 kilométeres energiafogyasztással zártam a tesztet. Az 518 megtett kilométerből 346-ot villanyüzemben tettem meg. A harman-karman hifi fantasztikusan szól, az utastér olyan csendes, hogy hallani, ha egy poloska motoz a hokis táskámban. A luxus már fáj, a kidolgozás minősége utolérhetetlen. Az üléspozíció kiváló, 180 centi és 120 kiló feletti vezetők azonban kényelmetlennek találják az palackot is elnyelő ajtózsebek lábszárt zavaró kialakítását.

Innováció A körülményekhez alkalmazkodó fényszórók elöl-hátul LED-esek, az orrán lévő hatalmas kékes vesék aktív hűtőrácsai zárnak, ha nincs szükség hűtésre. Ebben a modellben is az iDrive operációs rendszer legújabb generációját találjuk. A navigációs rendszer, a telefonfunkciók és a szórakoztató alkalmazások mellett már a jármű aktuális beállításai és jellemzői is megjelennek a 10, 25 hüvelyk átmérőjű, nagyfelbontású központi kijelzőn. A csempeszerű ikonokat a saját ízlésünk szerint szabhatjuk át és rendezhetjük el a képernyőn, az operációs rendszer az egyes ikonok mögött futó alkalmazások állapotát pedig a fő képernyőn is folyamatosan frissíti. Az utazási komfortot az ionizátorral és kellemes illatosítóval kiegészített négyzónás légkondicionáló, valamint az ülések érintés-érzékeny állítógombjai emelik minden korábbinál magasabb szintre. Az utastérbe beszűrődő rezgéseket és zajokat a hangszigetelő réteggel ellátott szélvédő, a vastagabb tetőkárpit és a motorban alkalmazott innovatív technológia hivatott még tovább csökkenteni.

Sokan úgy vélik, ez ma a legjobb ötös BMW. Bár mindegyiket még nem próbáltuk ki, csendességben, kifinomultságban, technikai fejlettségben és takarékosságban a hibrid a nyerő. Sok alkatrésze nálunk készül, köztük a legfontosabb: a hálózati töltő. Újdonságok Az új ötöst már teszteltük kétliteres dízelmotorral, a külső mellett az utastérben sincs túl sok változás. A váltó mellett találunk egy eDrive üzemmódkapcsolót, a műszerfalon pedig helyet kapott a töltöttségjelző és menet közben figyelemmel kísérhető a visszatöltés. A kényelem és a luxus pazar: az ülések szellőztethető és fűthetők, a masszázsfunkcióval kezelhetjük a derekat, a nyakat, a gerincet és/vagy a feneket is. A főbb információkról szélvédőre vetített kijelző gondoskodik (zenelejátszó, rádió, telefon, menetadatok, tempomat, önvezető funkció vagy a közlekedési táblák adatait is megjeleníti). Van azért jelentős különbség a normál változathoz képest: a csomagtartó 120 literrel kisebb és nem dönthetők síkba a hátsó ülések, a benzintank pedig 68 literről 46-ra zsugorodott.

A frissítés hozadéka továbbá az xDrive összkerékhajtás, mely most először érhető el a plug-in 5-öshöz, mely a váltó házába épített villanymotor jóvoltából elektromos módban is üzemel. Az 530e fogyasztása 13, 6-14, 5 kW óránként, összkerékhajtással ez 15, 0-15, 4 kW, üzemanyag fogyasztása pedig 2, 0-2, 2 liter 100 kilométerenként. Akár 66 kilométert is megtehet egy töltéssel, xDrive is kérhető az 530e-hez

Költségek A BMW 530e iPerformance modell alapára 16, 4 millió forint, tesztautónk rengeteg extrájával 24, 8 millió forintra kúszott fel az ár. Az azonos képességekkel rendelkező, de nagyobb csomagtartós 530i-hez képest 900 ezer forint a felára, a zöld rendszám sok városi használattal ezt behozza. Gyártás A dél-németországi dingolfingi gyárban, valamint a Magna Steyr grazi üzemében készül az 5-ös limuzin minden változata, így a hibrid is.

Tesztautónkban volt aktív tempomat, illetve az opcionális kormányzási és sávtartó asszisztens kibővített robotpilóta. Az intelligens sebességfigyelő például utazás közben folyamatosan kommunikál a tempomattal (a vezető 15 kilométer/órás lépésekben állíthatja be annak aktuális határértékét). 0 és 210 kilométer/óra között a tesztelt 530e iPerformance a vezető helyett képes gyorsítani, fékezni és kormányozni is, vagyis akár álló helyzetből elindulni és újra megállni a forgalom tempójában. Technológia A kétliteres, négyhengeres turbós benzines 184 lóerős, legnagyobb forgatónyomatéka 290 Nm, a váltó nyolcfokozatú, ZF-gyártmány (hamarosan Egerben is gyártják). A váltóba építették be a 83 kilowattos (113 lóerős) és 250 Nm-es nyomatékot nyújtó elektromos szinkronmotort. A hátsó ülések alatt található lítium-ion akkumulátor kapacitása 9, 2 kWh (351 voltos), elméleti elektromos hatótávja 18 hüvelykes normál gumikkal 50 kilométer (48 kilométer defekttűrő gumikkal, 46 kilométer téli gumikkal), 35 kilométer a gyakorlati.

  1. Bmw 530e teszt 2014
  2. Operate now játékok free
  3. Book kiadó mester utca
  4. Bmw 530e teszt 2012
  5. Copy guru nyomtatás árak
  6. Bmw 530e teszt r
  7. Hűtőgép csereprogram 2019
  8. 15 kerület sztk 5

Ennek kapacitása 12 kWh (nettó 10, 43 kWh), ami az összkerekes változatban a gyártó szerint akár 46-53 kilométernyi emissziómentes autózást tesz lehetővé. Nos, ez téli üzemmódban rögtön elméleti 36 kilométerre zsugorodik (fűtéssel 33 kilométerre), valójában 25-30 kilométeres a sík úton megtehető elektromos hatótáv, ami valljuk be, nem sok, ennyit az előző is elment, igaz, nyáron. Az 530e villanymotorja változatlanul 83 kW / 113 lóerő maximális teljesítményt és 250 Nm csúcsnyomatékot ad le, a 2 liter hengerűrtartalmú, négyhengeres benzinmotor 135 kW / 184 lóerő maximális teljesítményt és 320 Nm forgatónyomatékot állít elő. Rendszerteljesítménye 185 kW / 252 lóerő. A 420 Nm együttes csúcsnyomatéknak köszönhetően a zöld limuzin 6, 2 másodperc alatt futja meg álló helyzetből a 100 kilométer/órás sprintet. Végsebessége 235 kilométer/óra. Az alapfelszereltség része a Magyarországon gyártott (Tatabánya, Delphi) háztartási aljzathoz csatlakoztatható töltőkábel, amellyel a nagyfeszültségű lítium-ion akkumulátor hat óra alatt feltölthető.

  1. Aktív korúak ellátása 2019 postal service
  2. Acer vagy asus
Sunday, 14 March 2021